حجاب

صفحه 4 از 5 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5  الصفحة التالية

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل

رد: حجاب

پست من طرف milky-way في 27/10/2007, 08:08

سلطان آبهای عزیز. شما در بخشی از حرفهاتون نوشتید که:
ببین از دید من حجاب خوبه و اگه دوفرد با خصوصیت های یکسان رو در نظر بگیریم با این تفاوت که یکی باحجاب و دیگری بی حجاب از دید حجاب دارش خوبه و بی حجابی هیچ افتخاری نداره.

دوست عزیز شما خودت گفتی که از دید من. یه انسان باید عقایدش رو به دیگری تحمیل کنه؟ چون شما با حجاب می پسندی همه باید حجاب دار باشند؟ همینجور که شما با حجاب حال می کنی شاید یکی دیگه با حجاب حال نکنه. اصلا شاید یکی بخواد بدون روسری بیرون بیاد. به من و شما چه ارتباطی داره؟ بلعکس، شاید یکی بخواد با چادر و پوشیه بیاد بیرون. به من و شما چه ارتباطی داره؟
ما (همه ی انسان ها، از جمله همون دختر که می خواد راحت باشه و همون دختری که می خواد با پوشیه باشه) خصوصیتی داریم به اسم قدرت اختیار. فرق ما با حیوون هم درست در همین خصوصیته. من با شما نیستم، ولی با اون هایی هستم که میان طرح امنیت اجتماعی و اون کسی که اصلا این حجاب رو اجبار کرد هستم: شما دارید به من انسان بی احترامی و به خدای من بی اعتنایی می کنید. یه بار دیگه به زیر توجه کن:

همانا ما بر تو کتاب را نازل کردیم، برای مردم به حق، پس هرکس هدایت شد برای خودش و هرکس گمراه شد تنها به زیان خود گمراه می شود و تو وکیل و مدافع آن ها نیستی.
زمر 41

Wink
milky-way
عضو

انثى تعداد پستها : 13
Registration date : 2007-10-13

http://metaphysics.mihanblog.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف soltaneabha في 28/10/2007, 07:59

milky-way نوشته است:سلطان آبهای عزیز. شما در بخشی از حرفهاتون نوشتید که:
ببین از دید من حجاب خوبه و اگه دوفرد با خصوصیت های یکسان رو در نظر بگیریم با این تفاوت که یکی باحجاب و دیگری بی حجاب از دید حجاب دارش خوبه و بی حجابی هیچ افتخاری نداره.

دوست عزیز شما خودت گفتی که از دید من. یه انسان باید عقایدش رو به دیگری تحمیل کنه؟ چون شما با حجاب می پسندی همه باید حجاب دار باشند؟ همینجور که شما با حجاب حال می کنی شاید یکی دیگه با حجاب حال نکنه. اصلا شاید یکی بخواد بدون روسری بیرون بیاد. به من و شما چه ارتباطی داره؟ بلعکس، شاید یکی بخواد با چادر و پوشیه بیاد بیرون. به من و شما چه ارتباطی داره؟
ما (همه ی انسان ها، از جمله همون دختر که می خواد راحت باشه و همون دختری که می خواد با پوشیه باشه) خصوصیتی داریم به اسم قدرت اختیار. فرق ما با حیوون هم درست در همین خصوصیته. من با شما نیستم، ولی با اون هایی هستم که میان طرح امنیت اجتماعی و اون کسی که اصلا این حجاب رو اجبار کرد هستم: شما دارید به من انسان بی احترامی و به خدای من بی اعتنایی می کنید. یه بار دیگه به زیر توجه کن:

همانا ما بر تو کتاب را نازل کردیم، برای مردم به حق، پس هرکس هدایت شد برای خودش و هرکس گمراه شد تنها به زیان خود گمراه می شود و تو وکیل و مدافع آن ها نیستی.
زمر 41

Wink

نمی دونستم گفتن نظر و عقیده یعنی تحمیل Twisted
دوست عزیز این تاپیک زده شده تا ما نظرمونو بگیم و من هم نظرمو گفتم شده مجبور خانمای سایت بکنم که محجبه باشین که اینو میگی؟ Exclamation شما حرفای منو فقط میخونی فکر نمیکنی چیه
گیر دادی به این یه آیه حالا آخر هر پستتم بنویسش khejalat
من نظرمو گفتم همین طور که تو گفتی . کسایی که حجابو اجبار کردن رو خودمم دوس ندارم و قبولشون ندارم .همون طور که اروپایی هایی که حجابو منع کردن
من با تو موافقم که آزادی مناسبه ولی تو انگاری اینو حالیت نمیشه چون گفتم خودم شخصا حجابو می پسندم
بهر حال من فقط نظرمو گفتمflower
soltaneabha
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 1104
موقعيت : ترینیداد و توباگو
Registration date : 2007-09-08

پست من طرف j.j في 29/10/2007, 11:20

dalileh نوشته است:
j.j نوشته است:
dalileh نوشته است:سلام خیلی بحثون قشنگه
منم با پوشش موافقم ولی نه پوشش زورکی
پوشش درست میتون حتی تو حرف زدن طرف باشه حتما این نیست که چادر سرمون باشه متاسفانه جامعه فقط این تیپ حاجب رو میپسنده
البته پوشش هر فرد هم برمیگرده به شخصیت اون فرد ربطی هم به چادر و .. نداره یه فرد میتونه پوشش مناسبی نداشته باشه ولی شخصیتش در حد خیلی بالا باشه
البته من كاملا با حرف شما موافق نيستم ولي مي تونم اينو اضافه كنم كه افراط و تفريط در هر كاري موجب ذلت و گمراهي ميشه درضمن دكتر شريعتي هم مي فرمايند كسي كه زيبايي انديشه پيدا كرده زيبايي بدن را به رخ ديگران نمي كشد flower

این حرف دکتر شریعتی رو واقعا قبول دارم
ولی به شخصه ادمی نیستم که افراط یا تفریط کنم مخصوصا تو حجاب
آفرين flower
به نظر من افراط در حجاب به كسي آسيب نمي رسونه ولي تفريط در حجاب هر آدم زاهدي رو هم به انحراف مي كشونه khejalat
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

پست من طرف j.j في 29/10/2007, 11:20

soltaneabha نوشته است:
j.j نوشته است:
dalileh نوشته است:سلام خیلی بحثون قشنگه
منم با پوشش موافقم ولی نه پوشش زورکی
پوشش درست میتون حتی تو حرف زدن طرف باشه حتما این نیست که چادر سرمون باشه متاسفانه جامعه فقط این تیپ حاجب رو میپسنده
البته پوشش هر فرد هم برمیگرده به شخصیت اون فرد ربطی هم به چادر و .. نداره یه فرد میتونه پوشش مناسبی نداشته باشه ولی شخصیتش در حد خیلی بالا باشه
البته من كاملا با حرف شما موافق نيستم ولي مي تونم اينو اضافه كنم كه افراط و تفريط در هر كاري موجب ذلت و گمراهي ميشه درضمن دكتر شريعتي هم مي فرمايند كسي كه زيبايي انديشه پيدا كرده زيبايي بدن را به رخ ديگران نمي كشد flower

ممنون جوادی به خاطر جمله ی شریعتی که گفتی
ولی به نظر من پوشش در حرف زدن فقط دلیل و بهونه بیشتر نیست
یه انسان کامل اخلاقشو درست میکنه نمیاد بگه من اخلاقم خوبه پس ظاهرم هرطور که هست خوبه عیبی نداره
حجاب یه مساله ی شخصی نیست flower
بايد ديد كه دوستان با اصل حجاب موافقند يا مخالف ؟flower
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j في 29/10/2007, 11:26

milky-way نوشته است:جی جی جان. در این جور موارد بازهم باید جامعه آزاد باشه. مگه هرکی سر و....لخت بیاد بیرون بی دینه؟ دین اومده که آدم ها رو به خداپرستی دعوت کنه. نه به حجاب. اینا فروع دینه دوست عزیز.
به نظرت کسی که پوشیه بزنه و فقط دماغش معلوم باشه ولی مشرک باشه خوبه؟ میره بهشت؟ آدم باکمالتیه؟ نه عزیز جان. آدم می تونه لخت بیاد بیرون ولی خدا رو هم قبول داشته باشه. آدم می تونه لخت بیاد بیرون ولی به معنای واقعی انسان باشه. چیزی که می تونم بگم خیلی از ماها و کسایی که ادعای دین داری شون می شه و خیلی خیلی از آدم های تو همین مملکت. شما به دین و فروعش کاری نداشته باش.
سعی کن خدا رو قبول داشته باشی. به معاد اعتقاد داشته باشی. مردم ازت راضی باشن. دروغ نگی. تهمت نزنی. کسی رو از خودت نرنجونی. لازم نیست که حجاب داشته باشی. یا اینکه حتما مسلمون باشی.
ببين دوست من فكر كنم ما مطالب رو يكي يكي موشكافانه جلو بريم بهتر هست .مطلبي كه ميخوام بپرسم اينه كه شما با اصل حجاب مشكل داريد يا با اجبار حجاب؟يا با هردو ؟flower
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j في 29/10/2007, 11:33

dalileh نوشته است:خدا تو حجاب نیست خدا تو دل ادماست
خدا مال ادمای که ادعا می کنن مخلص و دیندارن نیست خدا مال همه ست
دین ربطی به حجاب نداره بعداشم حجاب نباید زوری باشه
دليله جان flower هم خدا در دل انسانهاست و هم شيطان در دل انسانها لانه كرده بايد ديد ما چقدر مي خواهيم به خدا نزديك بشيم و چقدر مي خواهيم به شيطان نزديك بشيم flower
خدا مال هيچ كس نيست اين ما هستيم كه مال خدا هستيم No
چون در دستورات ديني امر به حجاب شده پس ميشه گفت دين به حجاب ربط داره flower و اينكه زوري بايد باشه يا نه بستگي به قوانين يك كشور داره يك كشور زوركي بي حجابت مي كنند و يك كشور هم زوركي با حجابت مي كنند flower
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j في 29/10/2007, 11:50

کرگدن نوشته است:
j.j نوشته است:
کرگدن نوشته است:
j.j نوشته است:در کشور های غربی هم برای عریان بودن حدی را قائل نیستند ولی برای حجاب حتی روسری را هم نمی پذیرند

۱- همه کشور های غربی اینطور نیستند ( همچین قانونی ندارند)
۲- کسانی که با حجاب هستند مشکلی ندارند ( مگر اینکه قانونی باشه که اونها رو منع کنه)
۳- تغییر قانون بسیار راحت تر و بر اساس نظر اکثریت مردم هست ( دمکراسی نزدیکتر به واقعیت هست)
۴- برای اقلیت هم امکانات مناسبی فراهم هست
۵- برای عریان بودن هم حد و مرز قائل هستند ( و بسیار سخت گیرانه تر از این طرف)

اگر موافق هستید بیشتر در موردش صحبت کنیمflower
موافقم كه در اين زمينه بيشتر بحث داشته باشيم
ببينيد عريان كامل بودن نه تنها زيبايي خاصي نداره بلكه نفرت آورهم هست بنابر اين مقوله ما عرياني كامل نيست ولي ما مي بينيم مثلا زنان با يك دامن چند سانتي و يك شورت دو بندي (يك بند از جلو به پشت و يك بند دور كمر و اسمشو نميدونم چيهkhejalat )يك بلوز چسبان نيمه لخت بدون آستين و بدون يقه (اصطلاحا دكولته Very Happy)و با يك سينه بند فنري واز پايين بلوز هم تا بالاي ناف و پاهاي برق انداخته و چهره هاي لايت شده در هيچ كجاي كشور هاي غربي منعي براي آمد و شد ندارن حالا يك كم سفت و سخت تر بگيريم مثلا دامن كمي بلند تر و بلوز هم كمي پوشيده تر در هيچ جا منعي براي آمد و شد نيست ولي براي مراكز اداري ورود خانم ها با حجاب مثلا ممنوع ميشه

1- هر چیزی جایی داره
ممکنه کنار ساحل مهمونی ها و ... همچین چیزی ببینید ولی در خیابون ها و محل کار به ندرت ( مگر اینکه هدفی مشخصی داشته باشه)
ولي انتخاب مدل لباس سليقه ايي هست و مكان و زمان نداره
۲- ادارات و مکان های عمومی هم قوانین خودشون رو دارن
مدارس یونیفرم مخصوص خودشون رودارن و همه هم رعایت می کنند ( بعضی ها حجاب رو به هم زدن این قانون می دونن وبعضی ها هم تبلیغات دینی و.....)
ادارات هم همینطور اجازه نمی دن با این شرایط کسی براشون کار کنه ( اکثریت)
همینطور هم مدارس و دانشگاه های با حجاب اسلامی وجود داره که قوانین خودش رو داره
در اونجا هم شما باید این قوانین رو رعایت کنید
اما اون كشورها كلا ورود افراد محجبه رو دارن در تمام ادارات و مدارس دولتي منع مي كنند.در صورتيكه قانون خاصي براي نوع پوشش مطرح نيست يعني بي حجاب باش نوع پوشش فرقي نداره كه چي باشه .
۳- کشور های عربی؟ جایی برای رفت و آمد ندارن؟
یک سری به دوبی بزنید بد نیست
يعني در كشور هاي عربي براي حجاب منعي هست ؟

۴- میشه کشور هایی که حجاب در اونها ممنوع هست بشمرید؟( حداقل در محل های عمومی و مدارس و دانشگاه ها) و همچنین کشور هایی که این قانون رو دارند و برای افراد معتقد به حجاب اندیشه ای نکردن؟
البته دقيق نميدونم ولي خب بعضي شهر هاي آمريكا و انگليس و كشور فرانسه و بعضي شهر هاي كانادا و ...

۵- با همه ی این آزادی ها اونها فرهنگ سالم تر و انسانی تری دارن می تونید میزان آرایش کردن رو مقایسه کنید (کسی آرایش نمی کنه مگر مهمونی و برای کارش که جلوی دوربین باشه و..... ولی در اینجاkhejalat )
رفتار های اجتماعی و......
البته فرهنگ سالم تري ندارند بلكه ميزان تقيد عمل به فرهنگشون بالاتر هست تا نسبت ميزان تقيد عمل ما به فرهنگمان وگرنه كيه كه انكار كنه فرهنگ ما فرهنگي برخواسته از تمدن ديرينه مونه كه پس از هزاران سال هنوز بايد جملاتش را با طلا نوشت كه پندارنيك گفتارنيك كردارنيك
تحت تاثیر صدا و سیما نباشیدflower ( کم دروغ نمی گه)
بايد از حرف ها همه را شنيد و بهترين را انتخاب كرد وبسflower
اگه ممکنه مورد به مورد جواب بدیدflower
j.j
عضو برتر

پست من طرف dalileh في 30/10/2007, 16:02

j.j نوشته است:
دليله جان flower هم خدا در دل انسانهاست و هم شيطان در دل انسانها لانه كرده بايد ديد ما چقدر مي خواهيم به خدا نزديك بشيم و چقدر مي خواهيم به شيطان نزديك بشيم flower
چون در دستورات ديني امر به حجاب شده پس ميشه گفت دين به حجاب ربط داره flower و اينكه زوري بايد باشه يا نه بستگي به قوانين يك كشور داره يك كشور زوركي بي حجابت مي كنند و يك كشور هم زوركي با حجابت مي كنند flower

یه سوال به نظر تو کسا یی که بی حجاب بودن و این همه کارهای با ارزش کردن جایگاهشون کجاست ؟flower
این حجاب نیست که انسانها رو به خدا نزدیک می کنه No
dalileh
عضو ویژه

انثى تعداد پستها : 677
موقعيت : آواره
Registration date : 2007-10-07

پست من طرف j.j في 31/10/2007, 07:40

dalileh نوشته است:
j.j نوشته است:

یه سوال به نظر تو کسا یی که بی حجاب بودن و این همه کارهای با ارزش کردن جایگاهشون کجاست ؟flower
این حجاب نیست که انسانها رو به خدا نزدیک می کنه No

به اين عكس نگاه كنيد .
[

اين عكس رو هم نگاه كنيد
به نظر شما كدوم يكي از اينها مقدس ترند و به خدا نزديك ترند ؟
j.j
عضو برتر

پست من طرف dalileh في 31/10/2007, 10:23

دوست خوبم معلومه عکس اخری ارزشی نداره flower
ولی من منظورم دانشمندان و نویسندگان خارجیه که واقعا حجاب نداشتن ولی خیلی خدمت کردن مثل مادام کوری و.............. بعداشم هر محجبه ای عزیز و بی گناه نیست No هر بی حجابی هم نزد خدا خار نیست flower
dalileh
عضو ویژه

پست من طرف j.j في 31/10/2007, 10:29

dalileh نوشته است:دوست خوبم معلومه عکس اخری ارزشی نداره flower
ولی من منظورم دانشمندان و نویسندگان خارجیه که واقعا حجاب نداشتن ولی خیلی خدمت کردن مثل مادام کوری و.............. بعداشم هر محجبه ای عزیز و بی گناه نیست No هر بی حجابی هم نزد خدا خار نیست flower
عزيزم بحث سر افراد نيست بحث سر نوع عمل هست يعني ما بر سر خود حجاب صحبت داريم نه افراد باحجاب و بي حجاب بنابراين دقت نظر در پوشش از نامحرم به نزد خداوند يك عمل صالح برشمرده شده
راستي ميدوني عكس بالايي باحجابه مربوط به كيه ؟
j.j
عضو برتر

پست من طرف dalileh في 6/11/2007, 18:10

نه کیه ؟
dalileh
عضو ویژه

پست من طرف j.j في 7/11/2007, 11:40

حتما اسم برنادت رو شنيدي ؟ اين زيارتگاهش در فرانسه هست و جسدش در اون تابوت شيشه اي چندين قرنه كه سالم مونده اگر هم توي اينترنت برنادت رو جستجو كني زندگي نامه اش موجوده flower
j.j
عضو برتر

پست من طرف rim في 25/11/2007, 06:40

اگر شخص قبول کند که مسلمان است بالتبع باید به دستورات اسلام گردن نهد.حجاب هم یکی از این نوع دستورات است که حدود آن در قران برای زن و مرد و پیر و جوان و غیرمسلمان مشخص است.در قران هم گفته نشده که هر کس دلش خواست حجاب داشته باشد و یا نداشته باشد.همان طور که به نماز و روزه و .... نیز در قران امر شده است.
حالا تکلیف حکومت اسلامی چیست؟آیا حکومت اسلامی می تواند رعایت حجاب را اجباری کند؟
در ماه رمضان اگر شخصی روزه نگرفته باشد به خودش مربوط است ولی اگر در انظار عمومی روزه خواری کند مجازات میشود.شخصی ممکن است شرب خمر کند ولی تا وقتی که بازتاب بیرونی نداشته باشد کسی با او کاری ندارد. در مورد حجاب نیز همین گونه است.
rim
عضو

ذكر تعداد پستها : 31
Registration date : 2007-07-02

پست من طرف samy_totti في 25/11/2007, 08:05

khejalat این که میگن چادر حجاب برتره درش شکی نیست .....
حجاب یعنی پوشاندن ... وقتی میگن طرف حجب و حیا داره یعنی چی؟؟ یعنی اینکه خصلت ها و غرایزش رو در خودش نگه میداره .... حجاب هم همینه حالا در مورد لباس و این چیز ها حجاب مطرح شده .....
یه مرد میتونه با یه شلوار و یه پیراهن ساده حجاب خودش رو حفظ کنه ولی یه زن با یه شلوار و پیراهن نمیتونه خودشو حفظ کنه چرا؟؟؟؟؟
چون که خصلت زنانگیشو خوب نمیتونه بپوشونه و حفظ کنه .....
حالا شما میای میگی آقا مرد ها باید چشم پاک باشن ..... من میخوام اینو از شما بپرسم که اگر یه مرد غیر مسلمان که تو دینش هم همچین چیزی و حکمی وجود نداره به یه دختر مسلمان این تیپی نگاه کنه اون مرد گناهی مرتکب نشده دیگه نه؟؟؟
ولی همین باعث میشه بیاد طرف اون دختر و به قصد ارضای غریزه خودش درخواستشو مطرح کنه با کمال احترام......
اینجا دختر که مسلمانه گناه کرده ...... هر مسلمان وظیفه داره که دینش رو ترویج بده نه اینکه غیر مسلمان رو در جاهلیت خودش فرو ببره khejalat
همه چیز در اسلام به قسم و عدل بنیان شده
اگر میگن که زن باید حجاب کامل داشته باشه به مرد هم میگن که چشم چران نباشه

حجاب در جهان دیگه به معنای پوشاندن نیست وگرنه دولت های غربی چه دردی داشتند که دختران را از حجاب منع کنند.... خیلی هم بهتر بود براشون چون که تو مدارس و دانشگاه ها کمتر شکایتی در مورد تجاوز و این چیز ها میشد .... ولی
الان در جهان حجاب به یک الگو تبدیل شده.... یه الگوی مناسب برای زنان و حتی مردان
که یه حریم شخصی برای هر فرد تعیین میکنه ...
میدونید که مردم اروپا .امریکا الان دنبال یه مکان خصوصی هستن برای خودشون ولی هیچ وقت پیدا نمیکنن حتی در منزل خودشون ... جدیدا هم که امریکا اعلام کرده که با شنود مکالمات خصوصی همه مردم امریکا دیگر چیز خصوصی وجود نداره .....
اونا میترسن که با باب شدن این الگوی با ارزش اسلام رو به گسترش در اروپا رخنه کنه و این یعنی انزوال دولت های اونا و قدرت کشور های اسلامی .....
برای همین تو شور های اسلامی مسئله حجاب رو برای جوانان به یک مشکل تبدیل کردند که این الگو در خود این کشور ها خفه بشه

دیروز یه فیلم دیدم به اسم Pretty woman:) که بازیگران مشهوری بازی می کردند
در مورد زنی بود که تو خیابونا می ایستاد تا سوار ماشین بشه و خرج خودشو در بیاره......
مردی بود که شرکت بزرگی داشت و خیلی رسمی بود .... در همون خیابون دنده ماشینش سر چراغ قرمز جا نمیخورد و در همین حین بود که زن خودشو نشوند تو ماشین.... رئیس هتل بعد از چند باری که اون زن رو دید به او گفت که این وضع ظاهری شما مناسب نیست حتی برای این آقایی که شما رو دوست داره.... و بهش پیشنهاد داد که بره و از فروشگاه لباس مناسب برای خودش انتخاب کنه...... مردی هم که بعدا عاشق او شده بود به او همین پیشنهاد رو کرد که در جامعه ی ثروتمند امریکا لباس یک تفاخر به حساب میاد..... به او پول داد که بره لباس بخره..... در فروشگاه دو زن بودند که وقتی ظاهر اون زن رو دیدند با کمال بی ادبی او را از مغازه بیرون کردند با اینکه پول لباس رو هم داشت..... بعدا وقتی با معشوقه ی خودش برای خرید لباس اومد اون زن ها تعجب کردند و لباس های مختلفی رو در اختیار او گذاشتند ......
از اون به بعد هر کسی این زن را میدید به او احترام می گذاشت حتی بدون حضور مرد مورد علاقه اش در کنارش

در این فیلم البته به نظر من پیامش این بود که این زیبایی خدادادی که خدا به کسی میده به خودیه خود ارزشی نداره و همیشه باید همراه با حجب و حیا و خویشتن داری باشه ....
این لباس نیست که بودن یا نبودنش به آدم شخصیت میده این انسان هست که با پوشاندن زیبایی هایش به خودش ارزش میده

یه حرف قشنگی میگه : هوسبازان وقتی زیبایی را میبینند دوسشان دارند ولی عاشقان وقتی کسی را دوست دارند زیبا میبینندش
samy_totti
قدیمی

ذكر تعداد پستها : 400
موقعيت : أنا مصدوم
Registration date : 2007-09-06

پست من طرف j.j في 26/11/2007, 07:58

واقعا همينطوري هست كه سامي ميگه اما به نظر من افراط و تفريط از حدي كه اسلام مشخص كرده هردو جنبه انسان رو به گمراهي مي كشونه flower
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j في 26/11/2007, 08:02

به نظر من هر حكمي از دين اسلام دليل خاصي داره flower

اين مطلب آخرين بار توسط در 26/11/2007, 08:19 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
j.j
عضو برتر

پست من طرف منظومه في 18/12/2007, 07:04

سلام
چه جالب! من به یاد فاروم ایمی افتادم داشتم توی گوگل دنبالش میگشتم، اینجا رو دیدم ... خب بگذریم

اما موضوعی که در مورد اون صحبت میکنید.
قطعا باید بدونید که احکام دین نسبیت بردار نیست.
بنابراین اینکه یکی بگوید: به نظر من باید اینطوری باشد و دیگری بگوید: نه آنطوری!
کاملا غلط و به دور از منطق است .

ضمن اینکه برای فهم این مسائل بهتر آن است که به کتابهای در این زمینه مراجعه شود
و اینکه بخواهیم از خودمان برای حکم یا احکامی از دین نظر بدهیم و بعضا دیدگاه خودمان را زورچپان هم بکنیم ، کاری غیرعاقلانه است .

به عنوان مثال اگر به یکی از کتابهای شهید مطهری بحث حجاب مراجعه کنید مطلب کاملا براتون جا می افته .

منظومه
گفتمانی

ذكر تعداد پستها : 62
Registration date : 2007-12-18

پست من طرف منظومه في 18/12/2007, 07:24

نقطهء اصلی اختلاف بین شیعه و سنی اینه که :
شیعیان معتقدند "امامت"، منصبی الهی هست که باید از طرف خدای متعال به کسانی که صلاحیت آنرا دارند داده بشه .

و خدای متعال به وسیلهء پیامبر(ص) این کار رو انجام داد و امیرمومنان علی(ع) را جانشین بلافصل وی قرار داده و سپس یازده نفر از فرزندان ایشان رو یکی پس از دیگری برای تصدی مقام امامت ، تعیین کردند .
از سوی دیگر اهل سنت معتقدند که "امامت" همانند نبوت و رسالت ، با رحلت پیامبر خاتمه یافت و از آن پس ، تعیین "امام" به مردم واگذاشته شد .

واقعا مایه تاسف هست که حتی بعضی از بزرگان اهل سنت ، تصریح کرده اند:
اگر کسی به زور اسلحه ، بر مردم مسلط شود بعد از تسلط ، اطاعت وی بر دیگران لازم خواهد بود .
حرفی در نهایت بلاهت و به دور از ........
برای اینکه کاملا روشن هست که چنین نظرهایی تا چه حد میتونه راه رو برای سوء استفادهء زورمندان و جباران و حیله گران ، باز کنه و موجبات پراکندگی و انحطاط مسلمانان را فراهم آورد .
در حقیقت اهل سنت با پذیرفتن مشروعیت "امامت" بدون نصب الهی ، نخستین پایهء جدایی دین از سیاست را گذاشتند .
و به عقیدهأ شیعیان ، همین امر ، بزرگترین نقطهء انحراف از مسیر اسلام راستین و پرستش خدای متعال ، در همه ابعاد و شوون زندگیست و نیز خاستگاه هزاران انحراف دیگری هست که از زمان رحلت پیامبر در میان مسلمانان رخ داده یا خواهد داد .

منظومه
گفتمانی

پست من طرف j.j في 18/12/2007, 11:48

منظومه نوشته است:سلام
چه جالب! من به یاد فاروم ایمی افتادم داشتم توی گوگل دنبالش میگشتم، اینجا رو دیدم ... خب بگذریم

اما موضوعی که در مورد اون صحبت میکنید.
قطعا باید بدونید که احکام دین نسبیت بردار نیست.
بنابراین اینکه یکی بگوید: به نظر من باید اینطوری باشد و دیگری بگوید: نه آنطوری!
کاملا غلط و به دور از منطق است .

ضمن اینکه برای فهم این مسائل بهتر آن است که به کتابهای در این زمینه مراجعه شود
و اینکه بخواهیم از خودمان برای حکم یا احکامی از دین نظر بدهیم و بعضا دیدگاه خودمان را زورچپان هم بکنیم ، کاری غیرعاقلانه است .

به عنوان مثال اگر به یکی از کتابهای شهید مطهری بحث حجاب مراجعه کنید مطلب کاملا براتون جا می افته .
عموما نظرات در خصوص اصل مطلب نیست بلکه در میزان ومقدار واندازه و مصادیق اون هست که هرکس از دیدگاه خودش مطلب رو بیان می کنه flower
j.j
عضو برتر

پست من طرف منظومه في 19/12/2007, 06:31

j.j نوشته است:

عموما نظرات در خصوص اصل مطلب نیست بلکه در میزان ومقدار واندازه و مصادیق اون هست که هرکس از دیدگاه خودش مطلب رو بیان می کنه flower
خوب خودمون جواب سلام میدهیم و خودمون رو هم تحویل میگیریم .
علیک سلام جناب منظومه ، ورود شما را به این فاروم خوشامد می گویم Very Happy

بله حق با شماست ، منظور من از بیان این مطالب اون دوستانی بود که با اصل مسئله مشکل دارند و نه همه .
مثل اون کسی که نوشته بود « من کلن مخالف حجاب یا موافق اون نیستم » Exclamation
و یا پستهای مشابه .
جالب این است که اسمشون هم مسلمان است اما با سخن خدا مشکل دارند . Exclamation
بنابراین مطالب من خصوص پستهای برخی از دوستان را نشانه رفت و الا در عمومیتی که شما گفتید سخنی نیست .

منظومه
گفتمانی

پست من طرف j.j في 19/12/2007, 10:40

و علیک مع السلام خوش اومدید flower
j.j
عضو برتر

پست من طرف منظومه في 20/12/2007, 01:28

علیکم السلام یا علیک مع السلام hoo

تشکر flower

منظومه
گفتمانی

پست من طرف j.j في 2/2/2008, 09:56

عليك دوتاش flower khejalat
مابيشتر hoo
j.j
عضو برتر

پست من طرف rim في 3/6/2008, 17:47

اگر از دوستانی که در این بحث شرکت کرده اند بپرسیم که چه دینی دارند ، بیشتر این عزیزان پاسخ خواهند داد که مسلمان هستیم.ولی درعمل پایبندی و التزام به دستورات اسلام از طرف ما بسیار کم است.و جالب اینکه در بعضی موارد عمل کردن خلاف دستورات اسلام به صورت یک فرهنگ درآمده است.برای مثال افراد زیادی حجاب را فقط به علت اجبار حکومت رعایت میکنند و در داخل خانواده ها ی این قبیل افراد هیچ اهمیتی به رعایت حجاب در برابر نامحرم نمی دهند.رساله هر مرجعی را نگاه کنید نتراشیدن ریش را احتیاط واجب دانسته است. ولی کسانی که ریش خود را می تراشند احساس گناه نمی کنند.
rim
عضو

ذكر تعداد پستها : 31
Registration date : 2007-07-02

پست من طرف محتوى إعلاني

محتوى إعلاني

صفحه 4 از 5 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5  الصفحة التالية

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه