تفاوت هاي مرد و زن

صفحه 4 از 5 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5  الصفحة التالية

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل

رد: تفاوت هاي مرد و زن

پست من طرف j.j في 16/9/2007, 11:51

بيشتر منو ميگن
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف Desideria في 16/9/2007, 14:51

من ترجیح میدم تذکرم رو کلی بدم تا همه حواسشون جمع باشه حتی خودم و حتی نازی !!!

جواد یه فکری برا پستای طنزگونه ت بکن
دوست ندارم پاکشون کنم

و هست ....
Desideria
مدیر
مدیر

انثى تعداد پستها : 800
Registration date : 2007-04-12

پست من طرف j.j في 18/9/2007, 09:00

من تو يه سايتي خوندم زن ها و مرد ها حتي از نظر ديجيتالي هم با هم تفاوت دارند khejalat
نوشته بود كه مرد ها براي برنامه هاي رايانه ايي خودشون بيشتر زحمت مي كشند و بيشتر مراقب اونها هستند عكس هاي ديجيتالي موسيقي و كلا هرچه كه روي رايانه دارند و 83 درصد مرد ها خودشون راسا براي رفع اشكال فايل هاشون اقدام مي كنند .
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j في 18/9/2007, 09:26

اهان پيداش كردم

وجود اختلاف دیجیتالی میان مردان و زنان .

بر اساس یافته های محققان كه اختلاف دیجیتالی میان مردان و زنان را مورد تاكید قرار می دهد، مردان سه برابرزنان برای حل یك مشكل IT تلاش می كنند. به گزارش ایسنا، بر اساس تحقیقات شركت BT، كاربران رایانه های خانگی نسبت به حفظ امنیت داده های ارزشمند خود ناآگاه هستند اما مردان و زنان عملكرد متفاوتی را برای حفاظت از عكس های دیجیتالی، ویدیو ها و فایل های موسیقی خود در پیش می گیرند.
بر اساس این تحقیق، نزدیك به ۵۰ درصد از زنان در مقایسه با بیش از یك سوم مردان داده های خود را بی ارزش می دانند؛ زنان مسوولیت اطمینان از ذخیره شدن مطمئن فایل های موسیقی، ویدیو و عكس را برعهده می گیرند در حالی كه مردان بیشتر صفحات گسترده و اسناد مربوط به كار خود را ذخیره می كنند. اما اختلاف جنسیتی بیشتر در مورد پشتیبانی IT آشكار می شود زیرا در حالی كه ۱۴ درصد زنان برای حل مشكلات فنی شخصا اقدام می كنند مردان سه برابر بیشتر به حل این مشكلات مبادرت می ورزند.
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j في 18/9/2007, 09:30

مردان بیشتر از زنان از اینترنت استفاده می‌کنند.

معاون آمار و اطلاعات شورای فرهنگی اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مردان بیشتر از زنان از اینترنت استفاده می‌کنند
ناهید رامپناهی: روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزودفاصله استفاده زن‌ها و مردها از اینترنت در کشورهای مختلف، متفاوت است این فاصله در کشورهای توسعه یافته کمتر است

وی اظهار داشت: فاصله بین کاربران زن و مرد در ایران بسیار است زیرا در ابتدا سرویس‌های اینترنتی به صورت خدمات دولتی ارایه شد و افراد شاغل که عمدتا مرد بودند، اولین کاربران اینترنت در ایران بودند

رامپناهی بیان داشت: ارتباط با اینترنت و استفاده از فناوری اطلاعات در کشور ما نه تنها رایگان نیست، بلکه گران نیز است و همین امر دسترسی مردم با با مشکل روبرو می‌کند

به گفته این مقام مسوول، ‪ ۶۱‬درصد زنان خانه‌دارند و به همین دلیل دسترسی زنان دشوارتر از مردان است، اگر یک زن خانه‌دار هم رغبت به استفاده از اینترنت پیدا کند، اطلاعات و صفحات مورد نیاز وی در اکثر موارد به زبان فارسی محدود است

به گفته وی، فناوری اطلاعات یک ابزار جدید است که به سرعت انتقال اطلاعات و پیشبرد سریع کارها کمک می‌کند به همین دلیل باید با تکنولوژی‌های روز دنیا پیش رویم

این مقام مسوول ادامه داد: فناوری اطلاعات دارای سرعت، همه‌جانبگی و دسترسی به منابع جهانی است که با تکنیک‌های قبلی به سختی به دست می‌آمد

معاون آمار و اطلاعات شورای فرهنگی اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان داشت: ما در دهکده جهانی بیشتر از اینکه شهروند باشیم یک شبکه شهروند هستیم

رامپناهی افزود: در عرصه فناوری اطلاعات زنان نباید به عنوان یک استفاده‌کننده صرف باشند و باید در تولید محتوای الکترونیکی مشارکت کنند

وی استفاده بیشتر زنان ‌از اینترنت و مشارکت آنان در عرصه فناوری اطلاعات را منوط به ایجاد زیرساخت و آموزش‌های لازم دانست و افزود: باید برای زنان سرویس‌های سالم، مناسب و مفید در شبکه جهانی اینترنت قرار داده شود
j.j
عضو برتر

پست من طرف Desideria في 18/9/2007, 16:04

ممنون جواد عزیز
بیشتر ازتو سپاسگذار میشم اگه منبع مطالبت رو هم بنویسی

و هست ....
Desideria
مدیر
مدیر

پست من طرف j.j في 19/9/2007, 07:28

چشم تو پست هاي بعدي حتما رعايت مي كنم

منبع دوخبر بالا http://www.kavosh.net
j.j
عضو برتر

پست من طرف Desideria في 27/9/2007, 05:41

خب این هم مطلب جالبی بود
نظر خودت در مورد این پستت چیه جواد ؟

و هست ....
Desideria
مدیر
مدیر

پست من طرف j.j في 1/10/2007, 08:41

الان كه نگاه مي كنم مي بينم خانم ها بيشتر تو فاروم ميان تا آقايون البته بجز من كه جنسيتم هنوز ناشناخته هست khejalat
j.j
عضو برتر

پست من طرف Admin في 11/10/2007, 16:55

soltaneabha نوشته است:شما روتون میشه مقام مردو اینقد بیارین پایین که با زن مقایسه بشهkhejalat
دوست عزیز با توجه به غیرفان بودن موضوع، از زدن اینگونه پست ها پرهیز کنید Exclamation
با سپاس flower

Admin
admin
admin

ذكر تعداد پستها : 88
Registration date : 2007-04-10

http://goftman.super-forum.net

پست من طرف Desideria في 14/10/2007, 05:57

Admin نوشته است:
soltaneabha نوشته است:شما روتون میشه مقام مردو اینقد بیارین پایین که با زن مقایسه بشهkhejalat
دوست عزیز با توجه به غیرفان بودن موضوع، از زدن اینگونه پست ها پرهیز کنید Exclamation
با سپاس flower

خوشحالم که شما این موضوع رو متذکر شدید وگرنه اگه من این کار رو میکردم متهم میشدم flower

و هست ....
Desideria
مدیر
مدیر

پست من طرف j.j في 14/10/2007, 11:18

منم هم با ادمين هم با دزي خانم موافقم
j.j
عضو برتر

پست من طرف tanha_irany في 27/10/2007, 04:22

مظلوميت اقايان در مقابل خانمها يكي از بزرگترين تفاوتها مي باشد. نقط سر خط...
tanha_irany
مدیر
مدیر

ذكر تعداد پستها : 562
موقعيت : كنار سراب نيلوفر و كوه شيرين
Registration date : 2007-10-25

پست من طرف tanha_irany في 27/10/2007, 04:31

شوخي كوچك با خانم ها

- سال 1312 ق عده‌اي از زنان با تجمع در صحن حرم حضرت عبدالعظيم به گراني نان و گوشت اعتراض كردند.
2- اولين مدرسه دخترانه ايران سال 1324 ق توسط بي‌بي‌ خانم استرآبادي تأسيس مي‌شود. [بي‌بي‌خانم در عين حال به تحقيق عمران صلاحي اولين زن طنزنويس ايراني هم است.]
3- بهار 1326 ق انجمن نسوان، لايحه‌اي به يكي از وكلاي مجلس شوراي ملي تقديم مي‌كند كه در آن تقاضا مي‌شود كه تجمعات زنان به رسميت شناخته شود. مجلس حق تجمع آنان را مي‌پذيرد اما از آنها به‌طور علني حمايت نمي‌كند!
4- سال 1285 ش تعدادي از زنان، كفن پوشيده و ضمن سينه‌زني و نوحه‌سرايي مغازه بازارها را تعطيل كردند. اين حركت به پشتيباني از علما براي بست نشستن در قم و اعتراض به دولت انجام شد.
5- دي ماه 1286 ميتينگي از زنان در تهران تشكيل شد كه در آن 10 ماده از خواسته‌هاي زنان به تصويب رسيد، از جمله اين خواسته‌ها تأسيس مدارس دخترانه بود.
6- انجمن حريت زنان در سال 1325 ق به همت صديقه دولت‌آبادي، ميرزاباجي خانم، نواب سميعي، منيره خانم و گلين خانم موافق تشكيل شد. دختران ناصرالدين شاه افتخارالسلطنه و تاج‌السلطنه نيز از اعضا اين انجمن بودند. در اين انجمن برخلاف انجمنهاي مشابه، مردان فقط به اتفاق همسر يا دختر خود اجازه شركت در جلسات را داشتند. [صديقه دولت‌آبادي چند بار به خاطر فعاليتهايش دستگير شد كه يك بار هنگام دستگيري وي، رئيس نظميه گفت: «خانم شما صد سال زود به دنيا آمده‌ايد» صديقه دولت‌آبادي در پاسخ گفت: «آقا من صد سال دير متولد شده‌ام اگر زودتر به دنيا آمده بودم نمي‌گذاشتم زنان چنين خوار و خفيف و در زنجير شما اسير باشند.]*
7- 1328 ق انجمن مخدرات وطن از اولين انجمنهاي زنان به همت بانو آغا بيگم دختر شيخ هادي نجم‌آبادي تأسيس شد. صديقه دولت‌آبادي و تني چند عضو اين انجمن بودند.
8- 1329 ق از طرف انجمن مخدرات وطن تظاهرات بزرگي در اعتراض به اولتيماتوم دوم روسها در مقابل مجلس شوراي ملي برپا شد، دراين گردهمايي هزاران زن بر روي چادر كفن سفيد پوشيده بودند كه روي كفن جمله يا مرگ يا استقلال نوشته شده بود.
9- در 1297 ش براي اولين بار در ايران، اداره تعليمات نسوان تأسيس شد و از پي آن مدارس دولتي براي زنان آغاز به‌كار كرد.
10- فروردين 1301 ش، صديقه دولت‌آبادي به آلمان رفت و در كنگره بين‌المللي زنان در برلين شركت كرد. او اولين زني است كه به نمايندگي از زنان ايران در يك كنگره بين‌المللي شركت كرد.
11- 18 اسفند 1301، انجمن پيك سعادت نسوان در انزلي براي اولين بار روز جهاني زن را برگزار كرد.
12- جمعيت نسوان وطن‌خواه در سال 1302 ش توسط گروهي از بانوان تشكيل شد كه اولين قدم آن تأسيس كلاس اكابر براي زنان بود. يكي از شروطي كه دولت براي برگزاري اين كلاس قرار داده بود اين بود كه زنان بايد متعهد شوند هنگام نوشتن نامه اسرار خانوادگي خود را برملا نسازند.
13- در 1303 در گراند هتل، قمرالملوك وزيري اولين كنسرت عمومي با صداي يك زن را اجرا كرد.
14- فروردين 1306، روشنك نوع‌دوست امتياز مجله «پيك سعادت نسوان» را گرفت. او جمعيتي با همين عنوان در سال 1300 تشكيل داده بود، اين انجمن براي اولين بار در ايران روز 8 مارس را به‌عنوان روز بين‌المللي زنان برگزار كرد.
15- 4 فروردين 1315 اجازه ورود زنان به دانشگاه صادر شد.
16- سال 1320 براي اولين بار خانمي رانندگي تاكسي را حرفه خود قرار داد!
17- بهمن 1325 راضيه شعباني توسط دولت وقت دستگير شد، او جزو اولين زنداني‌هاي سياسي زن در ايران است.
18- در 1326 اولين نوازنده زن به اركستر سمفونيك تهران راه يافت.
19- اسفند 1326 دكتر فاطمه سياح به كرسي استادي در دانشگاه ادبيات تهران نائل شد. وي اولين زني است كه به مقام استادي رسيده است و همچنين اولين زني كه عهده‌دار مأموريت سياسي در خارج از كشور شد.
20- يكاترينا سعيدخانيان اولين زن وكيل دادگستري ايران از سال 1327 كار وكالت را آغاز كرد.
21- ارديبهشت 1328 روزنامه بانوان به سردبيري شهناز آزاد منتشر شد. شهناز آزاد به خاطر نظريه‌هاي آزاديخواهانه‌اش در مورد حقوق زنان چندين بار به حبس و زندان محكوم شد.
22- فروردين 1328 دكتر مهرانگيز منوچهريان، كتاب انتقاد بر قانون اساسي ايران از نظر «حقوق زن» را چاپ كرد. وي اولين زني است كه در سال 1342 به مجلس سنا راه يافت. بيش از 45 كتاب تأليف و ترجمه كرده و در سال 1968 موفق به دريافت جايزه صلح حقوق بشر شد.
23- شهريور 1335 فيلم مرجان به اكران درآمد. شهلا رياحي اولين كارگردان زن بود كه آن را تهيه كرد.
24- زنان ايراني براي اولين بار سال 1337 در مسابقات جهاني ورزش شركت كردند.
25- ظفردخت اردلان اولين نماينده ايران در كميسيون زن سازمان ملل متحد در سال 1340 بود.
26- خرداد 1340 اولين اتحاديه زنان حقوقدان موجوديت خود را اعلام كرد و تقاضاي اجراي موارد زير را كرد: حق انتخاب كردن و انتخاب شدن در مجلس، تساوي حقوق زنان با مردان در كليه مشاغل كشوري، الغاي قانون تعدد زوجات.
27- بهمن 1341 عده‌اي از زنان در تهران تظاهرات كردند كه يكي از خواسته‌هايشان آزادي زنان بود.
28- بهمن 1341 براي اولين بار زنان در رفراندوم شركت كردند.
29- اسفند 1341 زنان ايراني حق رأي و انتخاب گرفتند و هيأت دولت كلمه ذكور را از مواد 6 و 9 قانون انتخابات حذف كرد.
30- اسدالله علم حق رأي زنان را كه در تصويب‌نامه انجمن‌هاي ايالتي و ولايتي ذكر شده بود قابل اجرا ندانست.
31- سال 1343 اولين شهردار زن در ايران انتخاب شد.
32- فروردين 1343 مهين زندي اولين زن بخشدار در حومه كرج منصوب شد.
33- شهريور 1347 فرخ روپارسا، به مقام اولين زن وزير انتخاب شد.
34- مهرانگيز دولت‌شاهي به‌عنوان اولين زن سفير ايران سال 1348 به دانمارك رفت.
35- خرداد 1348 براي اولين بار زنان به مسند قضاوت نشستند از جمله شيرين عبادي.
36- گلي ترقي به‌عنوان اولين فيلمنامه‌نويس زن ايراني، فيلمنامه «بي‌تا» را نوشت كه در سال 1351 به اكران درآمد.
37- شهريور 1376 معصومه ابتكار به‌عنوان اولين زن معاون رئيس جمهور انتخاب شد.
38- آبان 1382 شيرين عبادي برنده جايزه صلح نوبل شد.
39- اين قصه حالاحالاها ادامه دارد و ان‌شاءالله دست‌اندركاران امور نسوان سايت مكرمه گل‌آقا در بزرگداشت روز زن در صد سال آينده اين قصه را به سرانجام برسانند.

*: البته به نظر ما حق با جناب نظميه‌چي بود و چه بسا هست و با توجه به خواسته‌هاي امروز زنان كه همچنان مثل خواسته‌هاي خانم دولت‌آبادي است و كمافي‌السابق راه به جايي هم ندارد بايد بگويم كلاً زنان هميشه صدسالي زود به دنيا مي‌آين
مروري مختصر بر فعالين نسوان ايراني در صد سال اخير)
ريتا اصغرپور

اين مطلب آخرين بار توسط در 27/10/2007, 04:34 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
tanha_irany
مدیر
مدیر

پست من طرف tanha_irany في 27/10/2007, 04:33

زنان ونوسي، مردان مريخي [ March 07, 2006 ]

سلامت:اگر درك درستي از تفاوت هاي روحي، رفتاري بين زنان و مردان نداشته باشيد خيلي زود به قضاوت هاي اشتباه دچار مي شويد و سوءتفاهمات زندگيتان را پر مي كند

اگر درك صحيح و مثبتي از تفاوت ساكنان مريخ (آقايان) و ونوس(خانم‌ها) نداشته باشيد خيلي سريع در مقابل همسرتان دچار سوء تعبير شده و ارزيابي صحيحي از او بدست نمي‌آوريد. بشر به سرعت و خيلي راحت به سمت افكار و قضاوت‌هاي منفي مي‌لغزد. اگر بدانيد كه از دو سياره متفاوت هستيد و با دو زبان مختلف صحبت مي‌كنيد كار راحت‌تر مي‌شود! البته هر دو شما به يك زبان صحبت مي‌كنيد اما حرف‌هايتان براي يكديگر معنايي متفاوت دارد.
من ونوسي هستم و تو مريخي!
يكي از باارزش‌ترين روش‌ها كه مريخي‌ها و ونوسي‌ها در آن متفاوت هستند، روشي‌ است كه بوسيله آن خودشان و وجود باطني خود را تعريف مي‌كنند.
يك مرد، از طريق توانايي خود در رسيدن به بهترين نتايج شغلي و يا موقعيت خوب در اين دنياي بزرگ، هويت خود را تعريف مي‌كند و آن‌را به همسرش مي‌شناساند. او به دنيا با اين ديد نگاه مي‌كند كه چطور مي‌‌تواند در آن بهترين نتايج حرفه‌اي را بدست آورد. يك مرد با عملكرد خود، وجود باطني‌اش را تعريف مي‌كند. آقايان چه در منزل و چه در محل كار هميشه كارهايي انجام مي‌دهند تا با عمل خودشان را ثابت كنند و قدرت و مهارتشان را افزايش دهند.
مريخي‌ها يعني آقايان محترم براي ‌قدرت‌، ‌رقابت‌، ‌كارآيي، عملكرد، رسيدن به اهداف عاليه و موفقيت حرفه‌اي و اجتماعي ارزش بسياري قائل هستند.مردها از اينكه به اهداف كاري خود برسند و شغل خود را در حد عالي ارائه دهند احساس لذت مي‌‌كنند. آنها بيشتر به اهداف توجه دارند. از نظر تاريخي هم هميشه مردان حاميان و حفاظت‌كنندگان زنان و كل خانواده به حساب مي‌آمدند. البته امروزه آقايان وراي يك محافظ و حامي به حساب مي‌آيند چون پيشرفت و تكامل زندگي بشر وظايف بيشتري را به آنها محول كرده است. آنها بايد ياد بگيرند چطور عواطف كل خانواده را پرورش داده و از آن حمايت كنند. و اما زنان چطور وجود باطني خود را تعريف مي‌كنند؟ اين مسئله در ونوسي‌ها عموما از طريق كيفيت روابط آنها تعريف مي‌شود. اينكه زنان چگونه احساساتي نسبت به ديگران دارند و تعاملات و محيط اطراف چه حسي در آنها بوجود مي‌آورد، در بيان وجود آنها بسيار مهم است. زنان به ارتباطات،‌روابط و تعاملات بسيار اهميت مي‌دهند. اگر چه در منزل و محيط كار يك خانم به كارآئي و رسيدن به اهداف خود اهميت مي‌دهد اما ارزش‌هايي مثل حمايت، اعتماد و ارتباطات براي او بسيار مهم‌تر محسوب مي‌شوند. خانم‌ها به كيفيت روابط، بيان شخصي و حمايت دو جانبه بسيار علاقه‌مندند. آنها با بيان احساسات‌،‌ مشاركت و همكاري به اهداف خود نزديك مي‌شوند و به اين طريق احساس موفقيت مي‌كنند. براي ونوسي‌ها زيبائي، عشق، مشاركت، هنر و اينكه چه احساسي نسبت به مسائل دارند، بسيار ارزشمند است. در يك رابطه رمانتيك زناشويي هم، زنان به احساساتي ويژه، مخصوص و محترمانه اهميت مي‌دهند و اين‌هم از نظر تاريخي قابل تامل است؛ چون زنان هميشه پرورش‌دهندگان خانه محسوب شده‌اند. بنابراين از نقطه نظر تكاملي هم طبيعي است كه بيشتر بر روي روابط افراد متمركز شوند.
آيا استرس، مريخي‌ها و ونوسي‌ها را به جان هم مي‌اندازد؟
زن مي‌گويد: <آيا تا به‌حال كسي به تو نگفته كه زياد حرف مي‌زني، خيلي حساس هستي يا زيادي محتاج و وابسته به‌نظر مي‌رسي؟ آيا كسي به شما نگفته است كه ماجراهايي كه تعريف مي‌كني خيلي طولاني است؟>! آيا شما به‌عنوان يك زن تا به‌حال در بيان مسائل از جملات مطلق اين چنيني استفاده كرده‌ايد:<تو هيچ‌وقت مرا بيرون نمي‌بري> يا <هميشه تا دير وقت كار مي‌كني> يا <هيچ‌كس نيست كه به من كمك كند.> تمامي اين جملات، احساسي هستند و در اصل، حقيقت موضوع را بيان نمي‌كنند بلكه بطور اغراق‌آميزي احساسي بيان ‌مي‌شوند. وقتي يك خانم تحت استرس است همه مشكلات را يك‌جا و با هم مي‌بيند بنابراين از جملات مطلقي مثل <هميشه يا هرگز> استفاده مي‌كند. معمولا خانم‌ها در شرايط استرس مبالغه مي‌كنند كه البته اين مسئله كاملا طبيعي است و جزء خصوصيت ونوسي‌هاست!
وقتي يك خانم ناراحت است، نفع زندگي مشترك در آن است كه او صحبت كند و شوهرش فقط گوش كند. يك مرد در اين شرايط بايد بدون اينكه همسرش را ساكت كند يا راه حل بدهد و بدون مخالفت‌ با صحبت‌هاي او و يا به خود گرفتن صحبت‌ها و يا بدون گرفتن حالت تدافعي در مقابل زن فقط گوش كند و در اين شرايط حتي موضوع صحبت را عوض نكند. ضمنا بايد از نظر عاطفي از همسرش حمايت كند به اين ترتيب كه به چشم‌هاي او نگاه كند، او را تاييد كرده و در صورت و حركات خود حالاتي را نشان ‌دهد كه دارد با علاقه به موضوع گوش مي‌دهد.
اما نوبتي هم كه باشد نوبت آقايان است: آيا تا به‌حال شده شما آقاي محترم احساس كنيد از نظر عاطفي آمادگي برقراري ارتباط را نداريد و دوست نداريد با كسي صحبت كنيد. آيا مواردي شده كه بيشتر اوقات خود را در محل كار بگذرانيد و يا تمام روز جلوي كامپيوتر و يا تلويزيون باشيد؟ آيا همسرتان در اين شرايط از شما درخواست نكرده با او حرف بزنيد در حالي كه شما اصلا علاقه‌اي به اين‌كار نداشته‌ايد؟ آيا تا به‌حال به شما نگفته‌اند زيادي ساكت هستيد يا از ديگران فاصله مي‌گيريد؟ در اين شرايط حتما همسرتان سوال كرده چه اتفاقي افتاده و شما پاسخ داده‌ايد هيچ! مردها چه در منزل و چه در محل كار اگر تحت استرس و تنش باشند بيشتر بر روي مشكل مورد نظر تمركز مي‌كنند. خانم‌ها هم بايد بدانند او در اين مورد حرفي نمي‌زند مگر مشكل را حل كرده و يا از خير آن بگذرد! در اين شرايط خانم‌ها بايد اجازه دهند خلوت آقايان حفظ شود تا مشكل برطرف شود و مطمئن باشند شوهرشان از دست آنها ناراحت نيست.
آقايان بهتر است حالتي را تصور كنند كه در آن همسرشان به منزل برگشته و براي مدت بسيار زيادي در غار تنهايي فرو رفته است! فرض كنيد در اين حالت از او مي‌پرسيد: <امروز چطور بود؟> و او مي‌گويد:<خوب!> و بعد شروع به راه رفتن مي‌كند. حالا تصور كنيد كه وقتي در اين شرايط با او صحبت مي‌كنيد ناراحت و عصباني مي‌شود و پاسخ شما را تنها با يك كلمه مي‌دهد. اين يك زن معمولي نيست. در اصل ونوسي‌ها اصلا چنين رفتاري از خود نشان نمي‌دهند و حتي آن‌را كاملا بي‌ادبانه مي‌دانند، بنابراين وقتي مردي چنين رفتاري مي‌كند معناي آن‌را نمي‌دانند. به اين جمله مهم توجه كنيد: درست وقتي يك مرد دوست دارد در شرايط استرس تنها باشد، بايد به همسرش اطمينان خاطر بدهد كه اين خلوت و ناراحتي به خاطر او نيست و به زودي از اين حالت بيرون خواهد آمد. در غير اين صورت مشكلات بعدي بوجود مي‌آيد و حتي كار به مشاجره مي‌كشد.
تفاوت در همه چيز حتي در حل مشكلات!
لازم است بدانيد آقايان و خانم‌ها در روش حل مشكلات كاملا متفاوت عمل مي‌كنند. اين بدان معنا نيست كه يك روش صحيح و يا روش ديگر اشتباه است. چه بخواهيم و چه نخواهيم بدليل تفاوت ساختار مغز، تفاوت فرهنگي و تكاملي، روش حل مشكل در اين دو جنس با هم تفاوت دارد. در مطالعه‌اي كه چندي پيش انجام شد دو گروه از مردان و زنان انتخاب شدند و از آنها خواسته شد يك مسئله رياضي را حل كنند. در اين زمان از مغز آنها سنجش خاصي توسط روش PET انجام شد. نتيجه بسيار جالب بود. هر دو گروه مسئله را صحيح حل كرده بودند و مدت زمان حل مسئله هم در هر دو ثابت بود، اما آقايان از يك قسمت از مغز و خانم‌ها از قسمتي ديگر از مغز خود استفاده كرده بودند! روش حل مشكل در آقايان به اين ترتيب است كه همه مسائل جانبي را كنار گذاشته و بدون صحبت در مورد آن، مشكل را حل مي‌كنند. حتي بعضي آقايان صحبت در مورد مشكل را نشانه‌اي از ضعف خود مي‌دانند.
اگر مردي مشكلش را با ديگري در ميان مي‌گذارد يعني واقعا در حل آن با مانع روبرو شده و حقيقتا به كمك احتياج دارد. درك اين مسئله براي خانم‌ها مشكل است، چون آنها فورا مشكل را با ديگران در ميان مي‌گذارند، البته با افرادي كه به شنيدن اين مشكل علاقه نشان دهند. اكثر خانم‌ها به صحبت احتياج دارند. البته وقتي خانمي‌ مشكلش را با ديگري در ميان مي‌گذارد الزاما به اين معنا نيست كه از آنها براي حل مشكل كمك مي‌خواهد. در عوض او با فرايند تكلم سعي مي‌كند پاسخ سوالش را پيدا كند. يك خانم با صحبت، عقايدش را دسته‌بندي و تجزيه و تحليل مي‌كند. گاهي آقايان فكر مي‌كنند همسرشان در اين شرايط به توصيه احتياج دارد در حالي كه او فقط مي‌خواهد عقايدش را مطرح كند تا ناراحتي، عصبانيت و سردرگمي او تخفيف پيدا كند. گاهي آقايان با خود مي‌گويند:<چرا همسرم با اين‌همه حرف و سوال مرا ناراحت كرد. او كه اصلا به توصيه‌هاي من عمل نكرد>! بهتر است هر چه بيشتر در مورد جنس مخالف اطلاعات جمع كنيد تا چنين سوء تفاهم‌هايي مطرح نشود. وقتي تفاوت‌ها را بشناسيد به آنها احترام مي‌گذاريد. بنابراين اجازه دهيد خانم‌تان مشكلاتش را با تمام جزئيات بگويد و شما خانم عزيز هم نگذاريد در اين شرايط خلوت همسرتان بهم بخورد.
</FONT>
tanha_irany
مدیر
مدیر

پست من طرف dalileh في 27/10/2007, 11:27

به نظر من زن و مرد از نظر اجتماعی هیچ فرقی باهم ندارن این جامعه ما که این فرقا رو گذاشته و امتیازهای مضحکی ره مردا داده و گرنه بعضی از مردا لیاقت زنده موندن هم ندارن
کارایی که یه زن تو اجتماع می کنه خیلی مفیده تره حتی کاراهایی که تو خونه انجام میده
فرق اونا از نظر ظاهریه نه چیز دیگه ای
dalileh
عضو ویژه

انثى تعداد پستها : 677
موقعيت : آواره
Registration date : 2007-10-07

پست من طرف Desideria في 27/10/2007, 12:43

dalileh نوشته است:به نظر من زن و مرد از نظر اجتماعی هیچ فرقی باهم ندارن این جامعه ما که این فرقا رو گذاشته و امتیازهای مضحکی ره مردا داده و گرنه بعضی از مردا لیاقت زنده موندن هم ندارن
کارایی که یه زن تو اجتماع می کنه خیلی مفیده تره حتی کاراهایی که تو خونه انجام میده
ممنونم از نظرت عزیزم gol
ممکنه توضیح بیشتری بدی flower

و هست ....
Desideria
مدیر
مدیر

پست من طرف Desideria في 27/10/2007, 12:46

tanha_irany نوشته است:مظلوميت اقايان در مقابل خانمها يكي از بزرگترين تفاوتها مي باشد. نقط سر خط...

امیدوارم شوخیاتون باعث دلخوری نشه gellas

خوش آمد میگم شهرام جان
امیدوارم تاپیک ها و پستای خوبت رو ببینیم flower مخصوصن ایران شناسی flower

و هست ....
Desideria
مدیر
مدیر

پست من طرف dalileh في 27/10/2007, 13:03

Desideria نوشته است:
dalileh نوشته است:به نظر من زن و مرد از نظر اجتماعی هیچ فرقی باهم ندارن این جامعه ما که این فرقا رو گذاشته و امتیازهای مضحکی ره مردا داده و گرنه بعضی از مردا لیاقت زنده موندن هم ندارن
ممنونم از نظرت عزیزم gol

خواهش می کنم Razz
زنایی هستن تو جامعه که واقعا زحماتی که می کشن از یه مرد بیشتره حتی بعضی ها پابه پای مردا کار می کنن و خسته نمی شن ولی اگه پای حقوق بیاد وسط این مردان که سهم بیشتری دارن اگه پای ارث بیاد وسط این مردان که دو برابر می برن این ناعادلانست کاری که یه دختر برای پدر و مادرش می کنه پسر نمی کنن ولی بازم فرق می زارن به نظر من نباید تفاوتی بین این دو باشه بعضی از زنای ما هم مادران خوبی هم همسران خوبی و هم همکارانی خوبی هستن پس چرا فرق بزاریم . اصلا غیر از فرق ظاهری فرق این دو چیه ؟
dalileh
عضو ویژه

پست من طرف tanha_irany في 28/10/2007, 08:44

Desideria نوشته است:
tanha_irany نوشته است:مظلوميت اقايان در مقابل خانمها يكي از بزرگترين تفاوتها مي باشد. نقط سر خط...

امیدوارم شوخیاتون باعث دلخوری نشه gellas

خوش آمد میگم شهرام جان
امیدوارم تاپیک ها و پستای خوبت رو ببینیم flower مخصوصن ایران شناسی flower

سلام عرض شد. ممنون از خوش امد گوي شما. من هم اميدوارم بتونم در كنار دوستان باشم.flower

ممنون هم اميدوارم دوستان شوخي كوچك منو ببخشنgol
tanha_irany
مدیر
مدیر

پست من طرف farzad_33016 في 30/10/2007, 05:57

دليله جان شما فعلا نظراتت رو نگه دار تا در برنامه 90 از شما استفاده كنيم ايشا ا... اونجا از نظرات شما استفاده مي كنيم Evil or Very Mad
farzad_33016
قدیمی

ذكر تعداد پستها : 417
موقعيت : تكيه زده بر باد
Registration date : 2007-10-24

پست من طرف j.j في 30/10/2007, 11:32

dalileh نوشته است:
Desideria نوشته است:
ممنونم از نظرت عزیزم gol

خواهش می کنم Razz
زنایی هستن تو جامعه که واقعا زحماتی که می کشن از یه مرد بیشتره حتی بعضی ها پابه پای مردا کار می کنن و خسته نمی شن ولی اگه پای حقوق بیاد وسط این مردان که سهم بیشتری دارن اگه پای ارث بیاد وسط این مردان که دو برابر می برن این ناعادلانست کاری که یه دختر برای پدر و مادرش می کنه پسر نمی کنن ولی بازم فرق می زارن به نظر من نباید تفاوتی بین این دو باشه بعضی از زنای ما هم مادران خوبی هم همسران خوبی و هم همکارانی خوبی هستن پس چرا فرق بزاریم . اصلا غیر از فرق ظاهری فرق این دو چیه ؟
يعني شما واقعا نمي دوني فرق اين دو چيه ؟ Suspect اگه فرق نداشتن كه به هردو مي گفتن مرد flower
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j في 30/10/2007, 11:34

دقيقا موافقم khejalat
j.j
عضو برتر

پست من طرف dalileh في 30/10/2007, 15:09

farzad_33016 نوشته است:دليله جان شما فعلا نظراتت رو نگه دار تا در برنامه 90 از شما استفاده كنيم ايشا ا... اونجا از نظرات شما استفاده مي كنيم Evil or Very Mad

چقدر شما نمک تشریف دارین
dalileh
عضو ویژه

پست من طرف farzad_33016 في 30/10/2007, 17:04

خواهش ميكنم
farzad_33016
قدیمی